İzmir Özel Türk Koleji

ŞAMPİYON İTK

21.12.2016 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Basketbol Takımı; İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da Hoopskings tarafından 32.si düzenlenen Şirketlerarası Basketbol Ligleri Türkiye Şampiyonası 2015-2016 sezonunda İzmir Şampiyonu oldu.

 

İzmir Özel Türk Koleji ile İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da ligi ilk iki sırada tamamlayan takımlar, en iyi basketbol oynayan şirket olabilmek için Türkiye Şampiyonasında rakipleri ile önümüzdeki günlerde açıklanacak olan takvime göre mücadele edecek.

 

TBF tarafından da desteklenen şampiyonada başarılı bir istatistik sergileyen İzmir Özel Türk Koleji Basketbol Takımı, maçlarında İTK’lı taraftarların da desteğini de alarak ligin başından beri rakiplerine karşı başarılı skorlar elde etti.

 

İzmir Özel Türk Koleji Basketbol Takımı, Vestel Basketbol Takımı ile Bornova DSI Spor Salonunda karşılaştığı şampiyonluk maçında Vestel’i 48–79’luk skorla geçerek İzmir şampiyonu oldu.

 

İzmir Özel Türk Koleji Basketbol Takımı oyuncuları; Yiğit Tatış, Bahattin Tatış, Hüseyin Gergin, Erdinç Gül, Murat Göktepe, Taylan Kököz, Nuri Üze, Emre Altıntaş, Cüneyt Hadimoğlu, Gürsan Işıldar, Yiğit Davulcu, Sanlı Turgut, İsmail Takmak ve Takım Koçu: Göksel Bozok