İzmir Özel Türk Koleji

TEKNOLOJİ

13.02.2018 00:00:00

Anksiyete anlarında yardım alabileceğiniz en iyi akıllı telefon uygulamaları

 

Günlük hayatın içinde hepimiz zaman zaman yüksek strese maruz kalabiliyor ve kendimizi anksiyete anlarının içinde bulabiliyoruz. Böyle anlarda her ne kadar zor olsa da, kendimizi rahatlatacak ve iyi hissettirecek yöntemler bulmak çok olumlu ve dönüştürücü etki ediyor. Akıllı telefonlar ise bazen bu stres ve kaygının sebebi olabiliyor, ancak teknolojiyi doğru kullanarak bu zorlu anlarla baş etmek için de destek alabiliriz.

Anksiyete anlarında size yardım sağlayacak ve kısa sürede iyi hissetmenize yardımcı olacak 4 uygulama bu haberimizde!


Aura

2017 yılında Apple’ın uygulama marketi App Store’da en çok sevilen uygulamalar arasında gösterilen Aura’nın bir iddiası var: 3 dakika içerisinde anksiyetenizi azaltmak. Çok beğenilen bu uygulama, en zorlu anlarınızda size zihinsel huzur sağlamak istiyor. 3 ve 10 dakika arasında süren rehberli meditasyon sunan bu uygulamayı kullananlar, bu pratikleri yaptıktan sonra çok daha iyi odaklandıklarını ve yenilenmiş hissettiklerini paylaşıyor. Bildirim ayarlarını açarak uygulamanın size gün içinde meditasyon yapmanız ve kendinizi rahatlatmanız için hatırlatma yapmasını da sağlayabiliyorsunuz.

Aura: iOS, Android

Calm

Aura gibi rahatlatıcı etkiler sağlamak için tasarlanan Calm isimli uygulama da anksiyeteyi azaltmak, daha iyi bir uyku kalitesi sağlamak ve mutlu hissettirmek için bir yardım etmek istiyor. Uygulama içerisindeki günlük meditasyon çalışmalarını yapabilir ve ihtiyacınız olan berrak zihne kavuşabilir, aradığınız ilhamı bulabilirsiniz.

Calm: iOS, Android

Headspace


Meditasyon uygulamaları yaygınlaşmadan önce var olan ve pek çok kişinin severek kullandığı bir uygulama ise Headspace. Headspace’in Apple Watch uygulaması da pratik ve keyifli bir farkındalık çalışması sunuyor. Arianna Huffington ve Richard Branson gibi dünyaca ünlü CEO’lar da bu uygulamanın adeta bağımlısı!

Headspace: iOS, Android

Meditasyon

Yabancı uygulamaları dil farklılığı nedeniyle kullanmayı sevmiyorsanız o zaman bu uygulamalara yerli bir alternatif olan Meditasyon isimli uygulamayı kullanarak stres ve anksiyete seviyelerinizi azaltabilirsiniz. Uygulamadaki, 5 dakikadan başlayan farkındalık egzersizleriyle bedeninizi ve duygularınızı gözlemleyebilir, stresi yönetmek için destek alabilir, endişeleri azaltmaya çalışabilir, uyku problemlerini azaltabilir ve şefkat meditasyonu ile öz sevgi geliştirme çalışmaları yapabilirsiniz.