İzmir Özel Türk Koleji

TEKNOLOJİ

06.04.2018 00:00:00

Yapılacaklar listeleriniz için ortak kullanım platformu: RealtimeBoard

Yapılacaklar listeleriniz için gün geçtikçe yeni uygulamalar çıkıyor karşımıza. Bu tarz uygulamalar, ortak kullanıma açık olmaktan ziyade genellikle kişiye özel olarak tasarlanıyor. Sizi istediğiniz kişi veya kişilerle ortak olarak kullanabileceğiniz bir platform olan RealtimeBoard ile tanıştıralım.

RealtimeBoard, hem masaüstü kullanımına hem de mobil cihazlarınıza uyumlu olarak tasarlanmış. E-posta adresiniz, adınız ve belirlediğiniz şifrenizle platforma üye olduktan sonra, istediğiniz cihazda uygulamayı kullanmaya başlıyorsunuz. RealtimeBoard’a birden fazla seçenek kullanarak notlar ekleyebiliyorsunuz. Notunuzu isterseniz metin olarak yazıyor, isterseniz post-it seçeneğini kullanabiliyor ya da çektiğiniz bir fotoğrafı not olarak iliştirebiliyorsunuz. Eklediğiniz not kümesine isimler verebiliyor ve arkadaşlarınızı ona göre notunuza davet edebiliyorsunuz.

Takım çalışmalarını kolaylaştırmayı hedefleyen RealtimeBoard’u sadece iş için kullanmak zorunda da değilsiniz. Platformu, ev arkadaşınızla ortak yapacağınız listeler için ya da arkadaşlarınızla yapacağınız planlar için de kullanabilme şansınız var. Eğer iOS destekli bir cihazınız varsa Anımsatıcılar‘da da ortak kullanım özelliğinin olduğunu hatırlatalım. RealtimeBoard ise işi biraz daha profesyonelleştirmek istediğiniz zaman işinize yarayacaktır.

3 kişiye kadar tamamen ücretsiz olarak kullanabildiğiniz RealtimeBoard’u iOS cihazlarınız için App Store‘dan, Android cihazlarınız içinse Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.