İzmir Özel Türk Koleji

ÜNLÜ ALMAN RAP SANATÇISI EBOW, İTK’LI ÖĞRENCİLER İLE BİRLİKTE SÖYLEDİ

01.11.2016 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji ve Alman Kültür Merkezi işbirliği ile Almanya'nın ünlü Rap Sanatçısı Türk asıllı EBOW, yapımcısı Nik Le Clap, rapçi ve aynı zamanda video sanatçısı  olan Emmanuelle Pennedhaus İzmir Özel Türk Koleji Çiğli kampüsünde unutulmaz bir workshop ve konser gerçekleştirdi.

 

Sanatçılar ile birlikte yazdıkları Almanca şarkıları bizzat sahneye çıkarak arkadaşlarına sunan İzmir Özel Türk Koleji öğrencileri, bu projeyle hem dil eğitiminin bir yansımasını yaşayarak öğrenme hem de sahne performansıyla dili etkin kullanarak eğlenme imkanı buldular.

 

İzmir Alman Kültür Merkezi Eğitim İşleri Müdürü Claudia Adam’ın da izlediği etkinlik, İzmir Özel Türk Koleji öğrencilerinin “Dillerin Ortak Avrupa Referans Çerçevesi“ kapsamında dil eğitiminin etkin bir şekilde kullanımını gösteren başarılı bir proje olarak beğeni topladı.

 

İzmir’de sadece İzmir Özel Türk Koleji’nde gerçekleşen, öğrencilerin ve sanatçıların oldukça keyif aldığı etkinlik, Alman sanatçıların hareketli rap konseri ile son buldu.