İzmir Özel Türk Koleji

UZAY KAMPININ E-PAL HAFTASI TAMAMLANDI

31.07.2018 00:00:00

E-PAL haftası olarak bilinen ve bu yıl 1-7 Temmuz tarihleri arasında 16’ncısı düzenlenen Kardeş Okullarla Bilim Programı'na (PSSP) aralarında Polonya, İngiltere, Litvanya ve ABD’nin de olduğu 9 ülkeden, 151 öğrenci ve 18 öğretmen katıldı.

 

Bu haftanın en önemli etkinliği NASA’da görevli Uçuş Yöneticisi Ed Van Cise ile yapılan video konferans görüşmesi oldu. Öğrencilerimiz bu haftaya özel olarak gerçekleştirilen video konferans bağlantısında Uçuş Yöneticisi Ed Van Cise ile buluşarak, NASA’nın yürüttüğü uzay çalışmaları ve Uluslararası Uzay İstasyonu uçuş operasyonları hakkında en güncel bilgileri aldılar.

 

Öğrencilerimiz bu haftaya özel düzenlenen bilim fuarında ise yıl boyunca çalıştıkları projelerini paylaştılar. Daha önceden birbirleriyle eşleşerek “e-mail” arkadaşı olan ve ortak projelerde çalışan öğrenciler kampta bir araya gelerek, uzay bilimlerini öğrenmenin yanı sıra “özel sunumlar gecesinde” yeni kültürleri tanıma ve kişisel yeteneklerini geliştirme, “barbekü partisinde” birbirleriyle arkadaşlıklar kurma ve eğlenme fırsatı buldular.