İzmir Özel Türk Koleji

İTK Mithatpaşa Anaokulu

İTK Mithatpaşa Anaokulu

Bahattin Tatış Kampüsü içerisinde yer alan Özel Türk Koleji Anaokulu 29.06.2001 tarihinde açılmış olup, 4 yaş (36-48 ay) ve 5 yaş (48-60 ay) çocuklarımıza eğitim vermektedir. 


Anaokulumuz her biri tek katlı iki ayrı binada yer alır. Toplam kapalı alanı 444 metrekaredir.

 


Anaokulumuzun  iki bahçesi mevcuttur. Öğrencilerimizin doğayla iç içe olduğu, açık bir oyun bahçesi ve mevsimine göre sebze dikimi yaptıkları kendilerine ait seraları vardır.

 


Öğrencilerimizi doğru seçimler yapabilen, çevresine ve kendisine çok yönlü katkısı olan, dengeli ve mutlu, çağdaş bir Türk genci olarak yetiştirmek okulumuzun öncelikli hedefidir.


Okul öncesi çocukların en büyük gereksinimi olan oyun, en iyi öğrenme aracıdır. İTK Anaokullarında uygulanan eğitim programları oyunla temellendirilmiştir. Hareket ederek ve eğlenerek gerçekleşen kalıcı öğrenme için anaokullarımızda öğrencilerimizin aktif olarak ‘’Öğrenirken Eğlenmeleri‘’ amaçlanmaktadır.

 


İTK Anaokulları programı, okul öncesi eğitimin programının temel ilkeler doğrultusunda ‘’Oyun tabanlı’’ ve "Proje Tabanlı" eğitim yaklaşımını esas alarak; öğrencileri düşünme, araştırma, bilgiyi kullanma ve çözüm üretme aşamalarında destekler. Okul öncesi dönemi çocukları için özel olarak hazırlanmış, zenginleştirilmiş program içeriği ile eğitim-öğretim 4 yaştan 12. sınıfa kadar kesintisiz ve sarmal olarak yapılandırılmıştır. Sınıflarımız, çocukların bedensel, hareketsel, bilişsel, dilsel, duygusal ve sosyal yönden yeteneklerine, becerilerine, ilgilerine, isteklerine ve gelişim dönemi özelliklerine göre gelişmelerini destekleyecek şekilde düzenlenmiştir.

 

İletişim: 0232 244 05 00 / 0549 254 75 09

 

 instagram.com/itkanaokullari

 facebook.com/itkanaokullari