İzmir Özel Türk Koleji

Hazırlık Sınıfı

Hazırlık Sınıfı

 

HAYATI ÖĞRENMEYE HAZIRLIK SINIFINDA BAŞLIYORUZ

 

STEM EĞİTİMİ İLE 6 YAŞTAN İTİBAREN MÜHENDİSLİK BAKIŞ AÇISI KAZANDIRMA
6 yaştan itibaren sorgulama temelli bilim eğitimi ile tanışan öğrencilerimiz, STEM derslerinde aynı ilke ile geleceğin mühendisleri olma yolunda ilk adımlarını atarlar. STEM eğitimi ile sorgulayan, yaparak, yaşayarak öğrenen ve neden-sonuç ilişkisi kuran öğrencilerimiz, problemlere çözüm ararlar. Bu eğitim, ilkokul derslerinde devam edecek olan STEM ve Fen Bilimleri derslerinin temelini oluşturur. 

 

HAFTADA 17 SAAT İNGİLİZCE İLE KALICI DİL EĞİTİMİ
Anaokullarımızda başlayan İngilizce dil programı, hazırlık sınıfında yoğunlaşarak devam eder. Oyun; bir çocuğun yaşamındaki ilk ve en önemli ortamdır. Hazırlık sınıfında uygulanan özel program ile “Öğrenirken Eğlenen” öğrencilerimiz, hem yabancı dilde hem de sosyal ve bilimsel alanlarda üretken bireyler olarak gelişirler. Öğrencilerimizin yabancı dillerini kalıcı hale getirmek için hazırlık sınıflarımızda “Life Skills” programı uygulanır. “Life Skills” programımız yabancı dil, sosyal, bilimsel becerilerin uyum içinde gelişmesi ve öğrencilerimiz için kalıcı bir kazanım haline gelmesi için özel olarak geliştirilmiştir. Öğrencilerimiz İngilizcenin her şeyden önce iletişim ve fikir aktarımı için bir araç olduğunu öğrenirler. Öğrencilerimiz, 32 yeni dili hemen kullanmaya başlayabilecekleri yaşlarına uygun yeni kelimeleri öğrenirler. “Life Skills” dersleri, öğrencilerimizin günlük hayatta da İngilizce konuşarak kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam hazırlar. Bu derslerle yabancı dil ediniminin keyifli hale getirilmesi ve hayata dair temalarla yaşam becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.


6 YAŞTAN İTİBAREN  ALMANCA, FRANSIZCA, İSPANYOLCA YABANCI DİL EĞİTİMİ
İlköğretimde ikinci yabancı dil eğitimimiz; 6 yaş grubumuz olan hazırlık sınıflarımızda haftada 1 saat olarak başlamaktadır. Bu seviyedeki öğrencilerimize Avrupa dillerinden seçime sunduğumuz; Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerini öncelikle sevdirmeyi amaçlamaktayız. En temel kavramları; oyun, şarkı, boyama, tekerleme ve dil portfolyosuna uygun çeşitli video gösterimleri ile tamamlayarak yabancı dili öğretmeyi hedeflemekteyiz.


ERKEN YAŞTA TEKNOLOJİ EĞİTİMİ
Öğrencilerimiz 6 yaştan itibaren Kodlama, Arduino, 3D Printer, Lego Mindstorms, Makey Makey, Artırılmış Gerçeklik ve Drone çalışmalarıyla teknoloji ile erken yaşta tanışma fırsatı yakalarlar.
Çocukluk; merak ve keşfetmeye dayalı olguları içinde barındırır. Öğrencilerimizin bu duygularına yönelik ortamları, onlara uygun teknoloji dili ve araçlarıyla geliştirmeyi hedefliyoruz. Ezberleyen, sorgulamayan, eleştirmeyen nesiller yerine; 21. yüzyıl becerileri ile donatılmış, yarınlarda var olacak bireyler yetiştirmek için erken yaşta teknoloji eğitimi ile bu becerilerin aşılanması için çalışıyoruz. 6 yaşından itibaren kodlamanın mantığını öğrenen çocuklar; uzun vadede küresel akıl ve küresel bilgi gibi yeniçağın gerektirdiği en önemli sahipliği edinerek, küresel akıl ve küresel bilgiyi kullanma biçimlerini kendilerine has yöntemlerle geliştirebiliyorlar. Kodlama eğitimi alan çocukların, geleceğin parlayan yıldızları arasında yer alacaklarını biliyoruz.


TEMEL HEDEFİMİZ:
Öğrencileri çok yönlü olarak ilkokul seviyesine hazırlayan İTK hazırlık sınıflarının hedefi; öğrencilere bilişsel, sosyal, duygusal ve dil gelişimi ile öz bakım becerileri yönünden okul olgunluğu kazandırmaktır.

 Bu hedefler doğrultusunda öğrencilerimiz;
• Kalıcı İngilizce dil eğitiminin yanı sıra Fransızca, İspanyolca ve Almanca dillerinde üst düzey beceri kazanmış,
• Teknoloji, kodlama dersleri ile araştıran, sorgulayan,
• Türkçe dil çalışmaları ile okuma yazma farkındalığı kazamış,
• Değişim dönüşüm çalışmaları ile değerler eğitimi almış,
• Sanat etkinlikler ile estetiksel algıya hakim,
• Belirli gün ve hafta etkinlikleri, oyun, alan gezileri, proje çalışmaları, aile etkinlikleri ile yüksek donanımlı olarak 8 yıllık temel eğitime ilk adımlarını atarlar.

 

Sizi Arayalım