İzmir Özel Türk Koleji

İlkokul

İlkokul

 

 

GELECEKTE SÖZ SAHİBİ OLACAK, UFKU GENİŞ NESİLLER

 

STEM EĞİTİMİ İLE SORGULAYAN, ARAŞTIRAN ÖĞRENCİLER
İlkokulda sınıf öğretmenliği esastır. İTK’da okul öncesi dönemde başlayan sorgulama temelli bilim eğitimi, bütüncül bir yaklaşımla ilkokul ve ortaokul kademesinde STEM temelli olarak yapılandırılmaktır.


BİLİME MERAKLI ZİHİNLER
5 yaştan itibaren branş öğretmenleri tarafından “Fen Bilimleri” laboratuvarlarında gerçekleştirilen STEM derslerine hazırlık ve İlkokul sınıflarımızda da devam edilmektedir. Çeşitli bilimsel sorulara, planlı etkinliklere, sorgulamaya açık şekilde yapılandırılmış ders içeriklerine dayanan bir eğitim verilmektedir.
Bu sayede öğrencilerimizin bilime olan merak ve ilgileri desteklenmiş olur. İTK’da bilimi öğrenmenin temeli; öğrencinin karşılaştığı ya da ona verilen bir problemi özümseyip, disiplinler arası bir yaklaşımla ona çözüm üretmesidir.

 

OKULUNU SEVEN VE OKULUNDA MUTLU OLAN ÖĞRENCİLERİN BAŞARIYI YAKALAYACAĞINA İNANIYORUZ.


Öğretmenlerimiz sanat, bilim ve spor alanlarında yeterli alt yapı kazandıran nitelikteki ders programlarını uygularken; her dersin konuları geniş bir çerçevede farklı kaynaklar ve uygulamalar kullanılarak işlenir. Öğrencilerimizin potansiyellerini üst düzeye çıkaracak bilgi ve beceri ile hayata hazırlanmaları sağlanır.


ÖĞRENCİYE ÖZEL EĞİTİM MODELİ
Her öğrencinin öğrenme biçimleri ve ilgi alanları farklıdır. Öğretici materyallerimizi çeşitlendirerek; oyunlarla, şarkılarla ve proje gibi düşünme becerileri gerektiren aktivitelerle derslerimizi çocuklarımızın kendilerini özgürce ifade edebildikleri ve soru sorabildikleri bir öğrenme ortamı haline getiriyoruz.

 

TEKNOLOJİDE BAŞARI; HER ALANDA BAŞARI
İlkokulda hedefimiz etkili zaman yönetimi ile sağlıklı bilgisayar kullanabilen, çizgi film izleyen değil kendi çizgi filmini yapabilen, oyun oynayan değil kendi oyununu kodlayabilen, 3D modelleme yapabilen bireyler yetiştirmektir.


KÜÇÜK YAŞLARDAN İTİBAREN KALICI YABANCI DİL EĞİTİMİ
Öğrencilerimize hem İngilizce hem de Almanca, Fransızca, İspanyolca dillerinde üst düzey beceri kazandırma hedefiyle uyguladığımız programlar ile çok dilli bir şekilde hayata hazırlıyoruz. İlkokuldaki İngilizce dersleri, öğrencilere 1. sınıfta okumayı ve yazmayı öğretmek iken 3. ve 4. Sınıfta okuma stratejilerine kadar önemli becerileri kazandırmak için tasarlanmıştır.
21. yüzyıl becerileri ile öğrenciler; eleştirel düşünme ve iletişim becerilerini geliştirmek için sunumlar hazırlarlar. Yaratıcılıklarını geliştirmek için projeler üstlenirler. Derslere, öğrencilerin evde daha fazla pratik yapmalarını sağlamak için çevrimiçi okuma ve uygulama programları eşlik eder. Öğrencilerimiz, dili ve dili nasıl kullanacaklarını öğrenmenin yanı sıra, okuma programlarımız ve özel takvim günlerini gözlemleyerek sorumlu bir dünya vatandaşı olma yolunda önemli değerleri öğrenirler. İlkokula haftada 11 saat İngilizce dil eğitimi ile  başlayan öğrencilerimiz, uluslararası Cambridge sınavlarına 2. sınıfta STARTERS seviyesiyle başlar ve seviye sınıfı uygulaması ile sene sonu hedeflerine bağlı olarak bazı kurlarda 8.sınıfın sonunda FCE seviyesine kadar ilerleme kaydederler. Öğrencilerimiz ayrıca haftada 2 saat ikinci yabancı dil olarak Almanca, Fransızca ya da İspanyolca derslerinden birini tercih etmektedirler.

 

UZUN HİZMET YILLARI İLE DENEYİMLİ AKADEMİK KADRO
Alanlarında deneyimli, sürekli araştırarak yenilikleri takip eden öğretmen kadromuz ile öğrencilerimiz; ilkokuldan itibaren kişisel İngilizce sunumlara başlarlar. Böylelikle günümüzde büyük önem taşıyan 21.yy becerilerini erken yaşta kazanırlar.

 

Sizi Arayalım