İzmir Özel Türk Koleji

Okul Formalarımız

Sınıf seviyelerine göre kız ve erkek öğrencilerimizin yazlık ve kışlık, alternatif ve zorunlu olarak giyecekleri tören formaları tablo olarak belirtilmiştir. Öğrencilerin okulun kılık kıyafet ve diğer disiplin kurallarına uymaları, hiçbir takı ve mücevher kullanmamaları, kişisel temizlik ve bakımlarına özen göstermeleri beklenmektedir.

İlkokul ve ortaokul kız ve erkek formaları

Hazırlık Sınıf Okul Formaları

Yazlık: Lacivert, ince kanvas, bel lastikli, cepli şort-etek Beyaz, 0 yakalı, İTK nakış logolu ve sırf baskılı, supreme penye tişört. Beyaz yazlık çorap. Siyah kapalı ayakkabı.

Kışlık: Lacivert kalın kanvas, beli lastikli cepli pantalon/Şort etek. İTK İTK nakış logolu ve sırf baskılı, supreme penye tişört Turkuaz hakim yakalı, önden fermuarlı, İTK nakış logolu sırt baskılı penye sweat mont. Beyaz dizaltı/külotlu çorap. Siyah kapalı ayakkabı. 

Okul formalarının kullanımına ilişkin detaylar;

  • Okul içinde “Okul Forması” giyilir.
  • Tören günlerinde (Pazartesi-Cuma ve resmi tören günleri) ilkokul öğrencilerimizin polo yaka tişört ve okul hırkalarını, ortaokul ve lise öğrencilerimizin gömlek, arzu edilirse okul kazağı ve blazer tören ceketlerini giymeleri zorunludur.
  • Tören günleri dışında kapişonlu okul montu giyilebilir.
  • Erkek öğrencilerin gömlek giydiklerinde kravat takmaları zorunludur.
  • Okul formaları ile sadece koyu renk ve üzerinde arma, işleme bulunmayan düz ayakkabı giyilebilir. Spor ayakkabısı yalnız Beden Eğitimi dersinde giyilir; bu ders dışında okul içinde spor ayakkabısına izin verilemez.
  • Okulda künye, küpe, yüzük, bilezik, kolye gibi takılar kullanılmaz. Kız öğrencilerin makyaj yaparak, tırnaklarını uzatıp boyayarak, saçlarına boya ya da röfle yaptırarak okula gelmeleri yasaktır.
  • Yazlık ve kışlık forma geçiş dönemleri okul yönetimi tarafından veli ve öğrencilere duyurulur.