İzmir Özel Türk Koleji

Öğretim Programları

Marmaris Kampüsü Anadolu Lisemizde öğrencilerimize akademik kazanımlarına ek olarak ders dışı çalışmalarla da bilgi, beceri ve tecrübe kazandıracak çalışmalar yapılmaktadır. Uzman öğretim kadrosu, branşlara uygun olarak hazırlanmış özel dersliklerde eğitim ve öğretimini sürdürmektedir.  Öğrencilerimiz haftada 34 saat müfredat dersleri görmekte, kalan 5 saatlerini de akademik gelişimlerine katkı sağlayan derslerle değerlendirmektedirler. 9. Sınıftan itibaren derslerin bir kısmı YGS ve LYS çalışmaları için kullanılmaktadır.

Özel Türk Koleji Anadolu Liseleri’nde dünya gündemine hakim, degerlerine baglı, farkındalıgı yüksek gençler olarak hayata hazırlanan ögrenciler ürettikleri eserlerle pek çok kurum ve kurulus tarafından ödüle layıkgörülür.
İTK ögrencileri, ögretmenleri ile projelendirdikleri “Türk Günü”, “Ben Anadolu”, “İzmirli Olmak” gibi birçok etkinligin yanı sıra düzenledikleri kermeslerle farklı yardım kampanyalarına, dernek ve vakıflara bagıs yaparak sosyal sorumluluk projelerinde yer alır. İTK okulları söylesiler, film gösterimleri, paneller ile kendi alanlarında
söz sahibi olan ulusal ve uluslararası basarıları ile tanınan birçok kisiyi misafir eder.
İTK’lı ögrenciler ayrıca EÇEV, Lösemili Çocuklar Vakfı, Buca Engelliler Dernegi, Seferihisar Doga ve Hayvan Dostları Dernegi, Koruncuk Vakfı ve TURMEPA Dernegi gibi birçok kurum ve kurulus ile sosyal sorumluluk projeleri ve yardım kampanyaları ile sosyal hayatın içinde aktif olarak yer alırlar.