İzmir Özel Türk Koleji

Akıllı Kart Kullanımı

Öğrencilerimizin kampüslerimizden yaptığı kantin ve mağaza alışverişlerinde kişiye özel "akıllı kart" sistemi kullanılmaktadır.

 

Akıllı Kart İzleme
 

Öğrencilerimizin okul kantinlerinde kullanmış oldukları akıllı kart sistemi ile ödemeler saniyeler içinde gerçekleşir, para üstü alma gibi zaman alıcı işlemler ortadan kalkar.

Akıllı kartlara para yükleme işlemlerinde veznelerde kalabalık sebebi ile yığılmaları önlemek ve pandeminin etkilerini azaltma amacı ile Akıllı Kart Online Bakiye Yükleme yöntemine geçiyoruz.

Artık 7 gün  24 saat istediğiniz zaman itkstore.ozelturkkoleji.com adresinden, 
belirleyeceğiniz tutarlar dahilinde (50-100-150-200 TL) kredi kartı ile online yükleme yapabilirsiniz.

Akıllı kart kullanım süreci ve detayları bu linkten indirebilirsiniz.
 

Yükleme

Öğrencinin kantin harcamaları için günlük limit belirleyebilirsiniz; bu durumda öğrenci bir gün içerisinde belirlediğiniz limitin üzerinde alışveriş yapamayacaktır. Okul veznesine nakit ödeme veya banka üzerinden para transferi yaparak akıllı karta yükleme yapabilirsiniz.

Velilerimizin sık sık para transferi yapmak ve öğrencilerimizin sürekli kart yüklemesi için teneffüslerini harcamak durumunda kalmamaları ve bununla birlikte yine velilerimiz ve öğrencilerimizin zamanını alan vezne yoğunluğunun önüne geçmek amacıyla kart yüklemelerine belli bir alt limit getirilmiştir. 

İzmir Özel Türk Koleji web sitesi E-Bilgi Platformu menüsünde Akıllı Kart İzleme sekmesi üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

Sisteme giriş için tıklayınız

 

Kısıtlamalar

Öğrencinin okul kantinlerinden tüketmesini istemediğiniz ürünler varsa bu ürünleri sistemde kapatabilirsiniz; kısıtladığınız ürünü öğrencimiz kantinlerden alamayacaktır. Öğrencinin okul kantinlerinden herhangi bir ürünü kısıtlı adetlerde tüketmesini sağlamak için bu ürünlere adet sınırlaması getirebilirsiniz; öğrenci belirlediğiniz adedin üzerinde ürünü satın alamayacaktır. Öğrencinin kantinlerde yaptığı harcamaları ve kartına yapılan kredi yükleme hareketlerini raporlayabilirsiniz.