İzmir Özel Türk Koleji

Okul Formalarımız

Öğrencilerimizin okul içinde ve okul dışında yoğun olarak devam eden sosyal aktiviteleri, kulüp ve proje çalışmaları, gezi ve ziyaretleri göz önünde bulundurularak; aynı zamanda sosyal yaşamın gereği olarak stil ve model değişimine dair öğrenci ve velilerimizden gelen talepler de değerlendirilerek 2011-2012 yılında okul formalarımız yenilenmiştir. Sınıf seviyelerine göre kız ve erkek öğrencilerimizin yazlık ve kışlık, alternatif ve zorunlu olarak giyecekleri tören formaları tablo olarak belirtilmiştir. Öğrencilerin okulun kılık kıyafet ve diğer disiplin kurallarına uymaları, hiçbir takı ve mücevher kullanmamaları, kişisel temizlik ve bakımlarına özen göstermeleri beklenmektedir.

 

Hazırlık sınıfları kız ve erkek formalarımız için tıklayınız.

İlkokul ve ortaokul kız ve erkek formalarımız için tıklayınız.

Lise kız ve erkek formalarımız için tıklayınız.

 

Okul formalarının kullanımına ilişkin detaylar;

Okul içinde “Okul Forması” giyilir.

Tören günlerinde (Pazartesi-Cuma ve resmi tören günleri) tüm öğrencilerimizin gömlek, 2.kademe ve lise öğrencilerimizin blazer tören ceketlerini giymeleri zorunludur.

Lise öğrencilerinin her gün blazer ceketlerini giymeleri gerekmektedir.

Okul ceketi veya kazağı dışında farklı üst giyimlere izin verilemez.

Erkek öğrencilerin gömlek giydiklerinde kravat takmaları zorunludur.

Okul formaları ile sadece koyu renk ve üzerinde arma, işleme bulunmayan düz ayakkabı giyilebilir. Spor ayakkabısı yalnız Beden Eğitimi dersinde giyilir; bu ders dışında okul içinde spor ayakkabısına izin verilemez.

Okulda künye, küpe, yüzük, bilezik, kolye gibi takılar kullanılmaz. Kız öğrencilerin makyaj yaparak, tırnaklarını uzatıp boyayarak, saçlarına boya ya da röfle yaptırarak okula gelmeleri yasaktır.

Yazlık ve kışlık forma geçiş dönemleri okul yönetimi tarafından veli ve öğrencilere duyurulur.

Tüm okul gezilerinde kış döneminde okul yağmurlukları ve rüzgarlık montlar giyilir.