İzmir Özel Türk Koleji

Kütüphaneler

İTK Bahattin Tatış Kampüsü içinde yer alan Pakize Yelen Kütüphanesi, 50 yıl önce düşünen, araştıran ve sorgulayan genç beyinlere en iyi desteği vermek amacıyla kurulmuş ve her geçen gün kendini yenilemektedir.

Kütüphanemiz İTK Kütüphane Sistemi’nin merkezi olarak çalışmakta, içinde 13.278 kaynak, 6 adet 24 saat internet bağlantılı bilgisayar, tüm okula hizmet verebilen hız ve kapasitede baskı ve tarama makineleri, sürekli abone olunan ve arşivleri de oluşturulmuş 15 dergi ile merkezi sistemde ise 28.285 kaynağı kullanıcılarının hizmetine sunmaktadır. Bahattin Tatış Kampüsü içinde yer alan Kadir Uysal Kütüphanesi ilköğretim binasında yer almakta olup, İTK Merkezi Kütüphane Sistemi’ne bağlı olarak çalışmaktadır. İçinde 8.913 kaynak eser bulunan kütüphane merkezi sistem vasıtasıyla her türlü teknolojik alt yapıya sahip olup, merkezi sistemde 29.663 kaynağa erişim sağlamaktadır.

Kütüphanemiz Dewey Onlu Sınıflama Sistemine göre tasnif edilmiş, açık raf düzeninde hizmet vermektedir. Tüm kaynaklarımız kütüphanelerimize özel yazılmış bir programa yüklenilmiş, kaynak ve üye takibi tamamen bu programdan barkod okuyucuları vasıtasıyla yapılmaktadır.

Kütüphanemiz, kullanıcısının okuma, araştırma, ödev, proje, sunum ve kültürel etkinliklerine cevap verebilmek için her türlü kaynak ve teknolojik altyapıya sahiptir.