İzmir Özel Türk Koleji

Eğitim Hedeflerimiz

İzmir Özel Türk Koleji, tüm kurumlarında, her eğitim seviyesinde aşağıdaki hedeflere ulaşmayı ülkü edinmiştir.

ATATÜRK İLKELERİ’Nİ DÜŞÜNCE HAYATIMIZIN IŞIĞI KABUL ETMEK: Çocuklarımız Atatürk’ün gösterdiği yolda, çağdaş bilimlerin ışığında yetiştirilmeli, eğitilmelidir.

TOPLUMA GÜÇLÜ, ERDEMLİ, İNSAN HAKLARINA SAYGILI BİREYLER KAZANDIRMAK: Çocuklarımız dostluk ve kardeşlik sevgisini yaşamalı; sosyal, güçlü, erdemli bireyler olarak yetiştirilmelidir.

ARAŞTIRMACI BİREYLER YETİŞTİRMEK: Çocuklarımız araştırmacı bireyler olarak yetiştirilmeli, bilimin her dalında araştırma yapmaya özendirilmelidir.

GÜÇLÜ YABANCI DİL BİLGİSİ KAZANDIRMAK: Çocuklarımız yabancı ülkelerdeki yaşıtlarıyla, gelecekte meslektaşlarıyla kolay iletişim kurabilmelidir. İyi bir yabancı dil bilgisi, güçlü ve doğru mesajların iletilmesinde çok önemlidir.

ÜLKEMİZE SPORU SEVEN NESİLLER KAZANDIRMAK: Çocuklarımıza sporun sağlık ve sağlıklı nesiller için önemi, dostlukların kurulmasında evrensel bir bağ olduğu öğretilmelidir.

YÖNETİM YETENEĞİ KAZANDIRMAK VE GELİŞTİRMEK: Öğrencilerimiz, çevresinde bulunan bireyleri hitabet gücü, bilgi ve vizyonu ile etkileyip sürükleyebilmeli, topluma yararlı değişimleri yönetebilecek özelliklere sahip, özgüveni tam, bireyler yani lider olarak yetiştirilmelidir. Öğrencilerimiz, sahip olduğu güçlü sosyal değerler sayesinde çevresinde yarattığı örnek kişilik ve tutarlı davranışları ile diğer insanlar için etkin bir model olmalıdır.

SANAT SEVGİSİ AŞILAMAK: Çocuklarımız sanatsal bilgi ve beceri ile donatılmalı, yetenekleri geliştirilmelidir.

SOSYAL YARDIM VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDA GÖREV ÜSTLENMEK: Öğrencilerimiz, topluma yararlı sosyal, kültürel, çevresel vb. bir hizmeti geliştirmek için kurulmuş sivil toplum kuruluşlarında çalışmaya yatkın, yaşadığı toplum ve evrenin sorunlarına duyarlı olmalıdır.