İzmir Özel Türk Koleji

Yönetim Kurulumuzdan Mesaj

Yönetim Kurulumuzdan Mesaj

 

Değerli Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz,

 

1950 yılında Matematik Öğretmeni Bahattin Tatış’ın eğitim aşkı ile temelleri atılan İzmir Özel Türk Koleji; Atatürk ilke ve inkılapları ışığında “Doğru seçimler yapabilen; çevresine ve kendisine çok yönlü katkısı olan çağdaş, dengeli ve mutlu Türk Gençleri” yetiştirme misyonu ile eğitim için çalışmaya devam ediyor. Bugün Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Marmaris, Bornova ve Manisa Kampüslerimiz ile sadece İzmir’in değil, Ege Bölgesi’nin de en köklü, duayen eğitim kurumlarının başında geliyoruz.

 

Öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerini ve kazanımlarını arttıracak çalışmalarla; sürekli yenilenen dünyanın, teknolojinin ve çevre koşullarının ışığında gelişimimizi her gün daha da hızlandırmaya önem veriyoruz. Öğrencilerimizi 21. yy becerilerine göre şekillendirdiğimiz akademik kazanımlarla, çok yönlü eğitim programları ile hayata hazırlıyoruz. Yeni ve faydalı fikirler yaratan, farklı görüş ve kültürlere saygıyla yaklaşan, sorgulayan, geri bildirimleri etkili bir şekilde kullanan, teknolojiyi sadece tüketen değil yöneten ve biçimlendirebilen gençler yetiştiriyoruz. 

 

21. yy becerileri ile donatılmış eğitim çerçevemiz ve İTK Değerleri ile öğrencilerimiz, İTK’lı olmanın farkını tüm yaşamları boyunca hissederler. Almış oldukları eğitim ile hayat başarısının anahtarını yakalamış bireyler olarak global dünyaya hazırlanırlar. 

 

Eğitim programlarımızı 75’e yakın bilim, sanat, spor, teknoloji kulüp faaliyeti ile destekleyerek öğrencilerimizin; en az bir enstrüman çalabilen, en az bir kez sahne sanatları performansı ile sahneye çıkmış, en az bir spor faaliyetinde bulunan tam donanımlı bireyler olarak mezun olmasını amaçlıyoruz. Başarı çok yönlü olmalıdır. Sadece akademik değil, sosyal başarı ile birlikte başarının ölçütü; sağlıklı, dengeli, mutlu birey olmaktır.  

 

Mutluluğun sadece akademik başarı ile değil, çok yönlü başarılar ile gerçek olacağını, öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu çok iyi biliyoruz ve eğitim çerçevemizi bu amaçla şekillendiriyoruz.

 

Köklü Eğitim Anlayışımız ve Güçlü Eğitim Kadromuz 

 

Aktif eğitim anlayışı ile öğrenme süreçlerinde yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar ortaya koyan İzmir Özel Türk Koleji’nde; akademik eğitimin yanında öğrencilerin bireysel, sosyal ve organizasyon becerilerini geliştirmeye yönelik faaliyetler ve öğrenim ortamları da hazırlanmaktadır. Seçkin eğitim kadromuz, gerçekleştirdiği özgün eğitim-öğretim çalışmalarını; sınıf içinde kullandığı tüm materyallerini, eğitim-öğretim tekniklerini, değerlendirme yöntemlerini; misyonumuza ve eğitim felsefemize uygun olarak planlamakta ve öğrencilerimizi bir üst kademeye hazırlamaktadır. 

 

Ülkemizde ve dünyada İzmir Özel Türk Koleji adı; bir yandan öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin gayretli çalışmaları ve dereceleri ile bir yandan da yaşamda iz bırakan on binlerce mezunumuzun çalışmalarıyla sıklıkla ve itibarla anılmaktadır. 

 

İzmir Özel Türk Koleji ismini gururla taşıyan öğrencisi, öğretmeni, velisi, mezunu ve çalışanları ile güçlü İzmir Özel Türk Koleji Ailesi’nin her ferdine yarattıkları değerler için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  

 

Saygılarımla, 

 

Yiğit TATIŞ 

İTK İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi