İzmir Özel Türk Koleji

İTK Bornova Anaokulu

İTK Bornova Anaokulu

02 Ekim 2001 tarihinde açılan ve 2014-2015 eğitim öğretim yılı itibariyle İTK Bornova Kampüsüne taşınan okulumuzda 4 yaş (36-48 ay) ve 5 yaş (48-60 ay) grubu çocuklarımıza eğitim verilmektedir.

 

Anaokulumuz iki katlı olmakla beraber 535 m2’lik kapalı alan ve 735 m2’lik bahçe alanına sahiptir. Okulumuzun girişi anaokulu bahçesinden sağlanmaktadır.

 


Öğrencilerimizi doğru seçimler yapabilen, çevresine ve kendisine çok yönlü katkısı olan, dengeli ve mutlu, çağdaş bir Türk genci olarak yetiştirmek okulumuzun öncelikli hedefidir.


Okul öncesi çocukların en büyük gereksinimi olan oyun, en iyi öğrenme aracıdır. İTK Anaokulları'nda uygulanan eğitim programları oyunla temellendirilmiştir. Hareket ederek ve eğlenerek gerçekleşen kalıcı öğrenme için anaokullarımızda öğrencilerimizin aktif olarak ‘’Öğrenirken Eğlenmeleri” amaçlanmaktadır.

 


İTK Anaokulları programı, okul öncesi eğitimin programının temel ilkeleri doğrultusunda ‘’Oyun Tabanlı’’ ve "Proje Tabanlı" eğitim yaklaşımını esas alarak; öğrencileri düşünme, araştırma, bilgiyi kullanma ve çözüm üretme aşamalarında destekler. Okul Öncesi dönemi çocukları için özel olarak hazırlanmış, zenginleştirilmiş program içeriği ile Eğitim/Öğretim 4 yaştan 12. sınıfa kadar kesintisiz ve sarmal olarak yapılandırılmıştır.

 

 

Sınıflarımız, çocukların bedensel, hareketsel, bilişsel, dilsel, duygusal ve sosyal yönden yeteneklerine, becerilerine, ilgilerine, isteklerine ve gelişim dönemi özelliklerine göre gelişmelerini destekleyecek şekilde düzenlenmiştir.

 

Adres: Mevlana Mah. Ord. Prof. Dr. Muhiddin Erel Caddesi No: 19 Bornova-İZMİR

İletişim: 0232 374 08 81 / 0232 216 24 85  / 0232 216 34 04

 

 instagram.com/itkanaokullari

 facebook.com/itkanaokullari