İzmir Özel Türk Koleji

İTK Büyükçiğli Anaokulu

İTK Büyükçiğli Anaokulu

İzmir Özel Türk Koleji Büyük Çiğli Kampüsüne bağlı hizmet veren İzmir Büyük Çiğli Özel Türk Koleji Gündüz Bakımevi 25.08.2011 tarihinde açılmış olup, 3 yaş (24-36 ay), 4 yaş (36-48 ay)  ve 5 yaş (48-60 ay) çocuklara eğitim vermektedir. 

 

 Anaokulumuz düz alana sahip tek binada, ortalama 540 metrekare üzerine kurulmuştur.

 

 

 Anaokulumuzun toprak çim alanı, açık oyun bahçesi ve kapalı oyun salonu bulunmaktadır.

 

 

Öğrencilerimizi doğru seçimler yapabilen, çevresine ve kendisine çok yönlü katkısı olan, dengeli ve mutlu, çağdaş bir Türk genci olarak yetiştirmek okulumuzun öncelikli hedefidir.

 

Okul öncesi çocukların en büyük gereksinimi olan oyun en iyi öğrenme aracıdır.  İTK Anaokullarında uygulanan eğitim programları oyunla temellendirilmiştir. Hareket ederek ve eğlenerek gerçekleşen kalıcı öğrenme için anaokullarımızda öğrencilerimizin aktif olarak ‘’Öğrenirken Eğlenmeleri ‘’amaçlanmaktadır.

 

 

İTK anaokulları programı, okul öncesi eğitimin programının temel ilkeleri doğrultusunda ‘’Oyun tabanlı’’ ve  ''Sorgulama Temelli '' eğitim yaklaşımını esas alarak; öğrencileri düşünme, araştırma, bilgiyi kullanma ve çözüm üretme aşamalarında destekler. Okul Öncesi dönemi çocukları için özel olarak hazırlanmış, zenginleştirilmiş program içeriği ile eğitim /öğretim 5 yaştan 8. sınıfa kadar kesintisiz ve sarmal olarak yapılandırılmıştır.

 

Sınıflarımız, çocukların bedensel, hareketsel, bilişsel, dilsel, duygusal ve sosyal yönden yeteneklerine, becerilerine, ilgilerine, isteklerine ve gelişim dönemi özelliklerine göre gelişmelerini destekleyecek şekilde düzenlenmiştir.

 

Adres: 8019/11 Sokak No:18/A Çiğli / İzmir (Çiğli Kipa Yanı)

İletişim: 0232 386 35 75 / 0507 518 14 70

 

 instagram.com/itkanaokullari

 facebook.com/itkanaokullari