İzmir Özel Türk Koleji

İTK Marmaris Anaokulu

İTK Marmaris Anaokulu

09 Ekim 2013’te açılışı gerçekleşen Özel Türk Koleji Marmaris Anaokulumuz, 2013-204 eğitim öğretim döneminde eğitime başlamıştır. Eğitim-Öğretim grupları 4 yaş (36-48 ay), 5 yaş (48-60 ay)'dır.

 

Anaokulumuz, İTK Marmaris Kampüsü içinde yer alan tek bir binada yer almaktadır.

 

 

Anaokulunun kendine ait bahçe alanı içinde, “Minik İTK’lılar Serası”, bahçe oyuncakları ve çocukların yaş özelliklerine uygun materyaller vardır.

 

 

Öğrencilerimizi doğru seçimler yapabilen, çevresine ve kendisine çok yönlü katkısı olan, dengeli ve mutlu, çağdaş bir Türk genci olarak yetiştirmek okulumuzun öncelikli hedefidir.

 

 Okul öncesi çocukların en büyük gereksinimi olan oyun en iyi öğrenme aracıdır.  İTK Anaokullarında uygulanan eğitim programları oyunla temellendirilmiştir. Hareket ederek ve eğlenerek gerçekleşen kalıcı öğrenme için anaokullarımızda öğrencilerimizin aktif olarak ‘’Öğrenirken Eğlenmeleri ‘’amaçlanmaktadır.

 

 

İTK Anaokulları programı, okul öncesi eğitimin programının temel ilkeleri doğrultusunda  ‘’Oyun tabanlı’’ ve  ''Proje Tabanlı '' eğitim yaklaşımını esas alarak; öğrencileri düşünme, araştırma, bilgiyi kullanma ve çözüm üretme aşamalarında destekler. Okul Öncesi dönemi çocukları için özel olarak hazırlanmış, zenginleştirilmiş program içeriği ile eğitim/öğretim 4 yaştan 12. sınıfa kadar kesintisiz ve sarmal olarak yapılandırılmıştır.

 

Sınıflarımız, çocukların bedensel, hareketsel, bilişsel, dilsel, duygusal ve sosyal yönden yeteneklerine, becerilerine, ilgilerine, isteklerine ve gelişim dönemi özelliklerine göre gelişmelerini destekleyecek şekilde düzenlenmiştir.

 

İletişim: 0252 419 19 19 / 0252 419 19 28 / 0544 227 91 96

 

 instagram.com/itkanaokullari

 facebook.com/itkanaokullari