İzmir Özel Türk Koleji

İTK Mavişehir Anaokulu

İTK Mavişehir Anaokulu

12 Eylül 2014 tarihi itibariyle Mavişehir Anaokulumuz eğitime başlamıştır. 3 yaş (24-36 ay), 4 yaş (36-48 ay)  ve 5 yaş (48-60 ay) çocuklarına eğitim vermektedir. 


 Anaokulumuz iki katlı binada yer alır.


Bahçe alanı bahçe oyuncakları ve çocukların yaş özelliklerine uygun materyallerle donatılmaktadır.

 


Öğrencilerimizi doğru seçimler yapabilen, çevresine ve kendisine çok yönlü katkısı olan, dengeli ve mutlu, çağdaş bir Türk genci olarak yetiştirmek okulumuzun öncelikli hedefidir.
 
Okul öncesi çocukların en büyük gereksinimi olan oyun, en iyi öğrenme aracıdır.  İTK Anaokullarında uygulanan eğitim programları oyunla temellendirilmiştir. Hareket ederek ve eğlenerek gerçekleşen kalıcı öğrenme için anaokullarımızda öğrencilerimizin aktif olarak ‘’Öğrenirken Eğlenmeleri ‘’amaçlanmaktadır.

 


İTK Anaokulları programı, okul öncesi eğitimin programının temel ilkeleri doğrultusunda  ‘’Oyun tabanlı’’ ve  "Proje Tabanlı" eğitim yaklaşımını esas alarak; öğrencileri düşünme, araştırma, bilgiyi kullanma ve çözüm üretme aşamalarında destekler. Okul Öncesi dönemi çocukları için özel olarak hazırlanmış, zenginleştirilmiş program içeriği ile eğitim/öğretim 3 yaştan 12. sınıfa kadar kesintisiz ve sarmal olarak yapılandırılmıştır.

 


Sınıflarımız, çocukların bedensel, hareketsel, bilişsel, dilsel, duygusal ve sosyal yönden yeteneklerine, becerilerine, ilgilerine, isteklerine ve gelişim dönemi özelliklerine göre gelişmelerini destekleyecek şekilde düzenlenmiştir.

 

İletişim: 0232 502 04 14 / 0530 343 53 73

 

 instagram.com/itkanaokullari

 facebook.com/itkanaokullari